Pulmavideo

Pulmad on erinevatest peresündmustest kindlasti ühed tähtsamad ning sellepärast peatuks pulmavideo teemal natuke pikemalt.

Kas üldse on pulmavideot vaja?

Kui fotograaf on enesestmõistetav, siis videograaf on paljudel juhtudel juba teisejärguline. Palju loevad siin noorpaari perekonna traditsioonid, et kas on tehtud näiteks koduvideosid ning kas pulmavideo tegemises nähakse väärtust. Kindlasti soovitaks teemat põhjalikult kaaluda, sest seda videot saab teha ainult see üks kord kui pulm toimub. Äkki mõned näidised tehtud tööde lehel aitavad otsustada.

Kes peaks pulmavideo tegema?

Ennevanasti oli väga tavaline, et hangiti kuskilt mingi kaamera ja see anti mõne pulmakülalise kätte pulmavideo tegemiseks. Tänapäeval on juba normaalne, et pulmavideo tegemine tellitakse korralikku tehnikat ja oskusi omava videograafi käest. Siis saavad pulmakülalised ilma kaamerat käes hoidmata rahulikult pidu nautida.

Palju pulmavideo maksab?

Iga pulm on oma nägu. Alustades noorpaarist endast, toimumiskohast, aastaajast, kestvusest, pulmaisast, külaliste arvust, jne. Need on põhilised faktorid, mis määravad ära videograafi töömahu ning sealt omakorda pulmavideo maksumuse.

Teine ja kordades suurema töömahuga osa on pulmavideo MONTAAŽ.
Montaaži käigus saab kogu filmitud materjalist välja sõeluda kõik “pärlid” ning need sujuvalt ritta seatud. See on töö mis kuulub järeltöötluse valdkonda ning mida tihtipeale ei osata hinnata sest erinevalt kaameratööst tellija enam ei näe selle töö tegemist. Hea tulemuse saamiseks kulub kümneid tunde. Lisaks saab üle käidud heli osa, et seda oleks hiljem mugav kuulata. Korrigeeritud pildi värve, lisatud tiitreid, jne.

Kolmas ja viimane etapp on montaažis valminud pulmavideo teisendamine tellija poolt valitud meedia peale. Pikalt oli kõige populaarsem DVD plaat, mida saab vaadata koduse DVD mängija abil televiisorist või arvutist aga kuna DVD ei toeta HD formaati, siis seda enam ei soovitaks. Uuem trend on kõrgresulutsioonis HD pilti pakkuv Blu-ray plaadiformaat. Viimase puhul on siis vaja televiisori külge vastavat plaadimängijat või arvutit, mis oskab Blu-ray plaate mahamängida. Kes on aga nõus loobuma Blu-ray plaadiga kaasnevatest navigeerimis mugavustest ja lihtsalt ilusa noorpaari pildiga plaadist, saavad pulmavideo lihtsalt videofailina USB mälupulgal. Viimane on ka kõige soodsam lahendus.

Kokkuvõtteks. Need kolm etappi määravad oma mahukusega ära pulmavideo maksumuse. Nende etappidega on võimalik ka mängida ning tellida nendest ainult ühe või kaks.

Mida oleks vaja hinnapäringu tegemiseks?
  • Pulma kuupäev
  • Mis kell ja kus algab laulatus/registreerimine?
  • Kas laulatuse/registreerimise järel peokohta sõites toimub peatusi/mänge/ülesandeid noorpaarile?
  • Kus toimub pulmapidu ja mis kellani kestab nö. ametlik osa?
  • Kas on mingeid erisoove, et mis peaks videos olema või mida kindlasti olla ei tohiks?
  • Pulmavideode hinnad üldjuhul vahemikus 500 – 1000 eur.
  • Konsultatsiooniks ja täpsema vastuse saamiseks võta ühendust!