Pulmavideo

Pulmad on erinevatest peresündmustest kindlasti ühed tähtsamad ning sellepärast peatuks pulmavideo teemal natuke pikemalt.

Kas üldse on pulmavideot vaja?

Kui fotograaf on enesestmõistetav, siis videograaf on paljudel juhtudel juba teisejärguline. Palju loevad siin noorpaari perekonna traditsioonid, et kas on tehtud näiteks koduvideosid ning kas pulmavideo tegemises nähakse väärtust. Kindlasti soovitaks teemat põhjalikult kaaluda, sest seda videot saab teha ainult see üks kord kui pulm toimub. Äkki mõned näidised tehtud tööde lehel aitavad otsustada.

Kes peaks pulmavideo tegema?

Kuigi meil kõigil on tänapäeval kaamera taskus ja video tegemine tundub selge olevat, siis pulmavideo tegemine oleks siiski mõistlik tellida korralikku tehnikat ja oskusi omava videograafi käest. Siis saavad pulmakülalised ilma telefone ja muid kaameraid käes hoidmata rahulikult pidu nautida.

Palju pulmavideo maksab?

Iga pulm on oma nägu. Alustades noorpaarist endast, toimumiskohast, aastaajast, kestvusest, pulmaisast, külaliste arvust, jne. Need on põhilised faktorid, mis määravad ära videograafi töömahu ning sealt omakorda pulmavideo maksumuse.

Teine ja kordades suurema töömahuga osa on pulmavideo montaaž.
Montaaži käigus saab kogu filmitud materjalist välja sõeluda kõik “pärlid” ning need sujuvalt ritta seatud.  Hea tulemuse saamiseks kulub kümneid tunde. Lisaks saab üle käidud heli osa, et seda oleks hiljem mugav kuulata.

Kolmas ja viimane etapp on montaažis valminud pulmavideo teisendamine tellija poolt valitud meedia peale. Kui varasemalt sai suurt rõhku pandud kenasti kujundatud plaadi ja selle ümbrise peale, siis nüüd paistab et sisu ise on tähtsam kui andmekandja mille peal see sisu asub. Enamus noorpaare soovib video saada lihtsalt mälupulgal, mida on mugav ühendada arvuti või nutiteleri külge koheseks vaatamiseks. See on ka kõige soodsam lahendus. Samas säilib ka võimalus saada video DVD või Blu-ray plaadil kui selleks on soov.

Kokkuvõtteks. Need kolm etappi määravad oma mahukusega ära pulmavideo maksumuse.

Mida oleks vaja hinnapäringu tegemiseks?
  • Pulma kuupäev, et  saada teada kas päev on veel kalendris vaba?
  • Mis kell ja kus algab laulatus/registreerimine?
  • Kas laulatuse/registreerimise järel peokohta sõites toimub peatusi/mänge/ülesandeid noorpaarile?
  • Kus toimub pulmapidu ja mis kellani kestab nö. ametlik osa?
  • Kas on mingeid erisoove?
  • Kas on soov saada traditsiooniline pikem pulmavideo, lühike (3-5 min) Highlights klipp või mõlemad?
  • Pulmavideode hinnad üldjuhul vahemikus 500 – 1000 eur olenevalt eelmiste punktide vastustele.
  • Konsultatsiooniks ja täpsema vastuse saamiseks võta ühendust! Saame kokku ja arutame kõike lähemalt.