Header image  
videograafia  
 
 

Pulmavideo

 

Pulmad on erinevatest peresündmustest kindlasti ühed tähtsamad ning sellepärast peatuks pulmavideo teemal natuke pikemalt.

Miks üldse on seda pulmavideot vaja?
Kui fotograaf on enesestmõistetav, siis videograaf on paljudel juhtudel juba teisejärguline. Palju loevad siin noorpaari perekonna traditsioonid, et kas on tehtud näiteks koduvideosi ning kas pulmavideo tegemises nähakse väärtust.

Kes peaks pulmavideo tegema?
Üldlevinud on kaks varianti. Esimese puhul palutakse ühel või mitmel pulma külalisel oma videokaamera(d) kaasa võtta ning paistabki probleem lahendatud. Tõesti, mingi sündmust kajastava videomaterjali ju saab aga kuidas on selle kvaliteet ning kui vaadatav see on, see unustatakse alguses ära. Pigem soovitaks teist varianti, kus pulmavideo tegemine tellitakse korralikku tehnikat ja oskusi omava videograafi käest. Siis saavad pulmakülalised ilma kaamerat käes hoidmata rahulikult pidu nautida.

Palju pulmavideo maksab?
Iga pulm on oma nägu. Alustades noorpaarist endast, toimumiskohast, aastaajast, kestvusest, pulmaisast, külaliste arvust, jne. Need on põhilised faktorid, mis määravad ära videograafi töömahu ning sealt omakorda pulmavideo maksumuse.

Teine ja kordades suurema töömahuga osa on pulmavideo MONTAAŽ.
Montaaži käigus saab kogu filmitud materjalist välja sõeluda kõik "pärlid" ning need sujuvalt ritta seatud. See on töö mis kuulub järeltöötluse valdkonda ning mida tihtipeale ei osata hinnata sest erinevalt kaameratööst tellija enam ei näe selle töö tegemist. Hea tulemuse saamiseks kulub kümneid tunde. Lisaks saab üle käidud heli osa, et seda oleks hiljem mugav kuulata. Korrigeeritud pildi värve, lisatud tiitreid, jne.

Kolmas ja viimane etapp on montaažis valminud pulmavideo teisendamine tellija poolt valitud meedia peale. Seni on kõige populaarsem DVD plaat, mida saab vaadata koduse DVD mängija abil televiisorist või arvutist. Uuem trend, mis tõenäoliselt varsti võimu üle võtab on kõrgresulutsioonis (HD) pilti pakkuv Blu-ray plaadiformaat. Viimase puphul on siis vaja televiisori külge vastavat plaadimängijat või arvutit, mis oskab Blu-ray plaate mahamängida. Blu-ray võlu on tunduvalt parem pildi kvaliteet. Kellel soovi, võib pulmavideo saada ka mõlemas formaadis. LIsaks saab plaat navigeerimiseks chapeter mark'id, et oleks mugav kõik tähthetked kiirelt leida. Samuti saab plaat omale pildi peale.

Kokkuvõtteks. Need kolm etappi määravad oma mahukusega ära pulmavideo maksumuse. Nende etappidega on võimalik ka mängida ning tellida nendest ainult ühe või kaks. On ka veel teistpidi võimalus. Noorpaar paneb pulmade eelarves paika mingi kindla summa pulmavideo tegemiseks. Seejärel võib videograafi käest otse küside, et mida selle summa eest saab. Sarnase päringu võib saata mitmele erinevale videograafile, et teada saada mida pakutakse. Nendest erinevatest komponentidest ja võimalustest järgevalt vähe põhjalikumalt. Kui pakutud lahendus noorpaarile sobib, siis ongi lahendus olemas.

Mida oleks vaja hinnapäringu tegemiseks?

  • Pulma kuupäev
  • Mis kell ja kus algab laulatus/registreerimine?
  • Kas laulatuse/registreerimise järel peokohta sõites toimub peatusi/mänge/ülesandeid noorpaarile?
  • Kus toimub pulmapidu ja mis kellani kestab nö. ametlik osa?
  • Kas on mingeid erisoove, et mis peaks videos olema või mida kindlasti olla ei tohiks?

Pulmavideode hinnad vahemikus 500 - 1000 eur. Konsultatsiooniks ja täpsema vastuse saamiseks võta ühendust!

 

EST ENG
 
image 1